| Alyn13 a întrebat:

Cu ce pot da pe un tricou alb pe care am varsat clor si sa facut o pata galbena?

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Poti sa mai incerci o data sa-l bagi in Ace. Daca nu reusesti sa dregi nimic, iti recomand sa-l personalizezi! Pe conturul petei coase cu margele sau paiete sau simplu cu ata colorata un cerc, sau ce forma o avea, si fa din acest contur mijlocul unei flori, sau mijlocul unui soare(daca este mai galbuie), sau continua cu linii aleatorii abstracte, sau integreaz-o intr-un desen pe care il cosi.In felul acesta vei avea un tricou unicat! Asta daca esti fata! Daca esti baiat, roaga-ti mama sa faca asta!

| CARMENCITA a răspuns:

Tot cu clor, Ace gentil sau cu Vanish. Daca nu reusesti aplica ceva pe bluza unde e pata(o floare). Gasesti la mercerie diverse aplicatii.

| batista_8913 a răspuns:

Mai bine pagal la masina de spalat funda daca nu te superi?