| Andreea2200 a întrebat:

Buna,deci am varsat clor pe blugi si s-ai decolorat.Au o pata destul de mare... Ce as putea ca sa-i fal la loc sau sa fac sa nu se observe? happy Multumesc.

Răspuns Câştigător
| LIN2010 a răspuns:

DIn pacate nu mai poti face mare lucru, eventual sa mai adaugi niste pete decolorate in acelasi mod, asa incat sa iasa un model placut (hand-made)si va fi unicat.Mai este o metoda mai costisitoare si cam greu de rezolvat, revopsirea, intr-o unitate de specialitate, dar acestea au cam disparut(la mine in localitate din 4 astfel de unitati nu mai exista nici una motivul fiind lipsa clientilor). Sincer imi pare rau de incident, sper sa reusesti ceva.Succes

3 răspunsuri:
| Xenya a răspuns:

Nu poti sa le mai faci nimic pentru a isi recupera culoarea! Poti sa mai decolorezi si alte parti ale blugilor si in felul acesta o sa arate bine! happy

| viviana9647 a răspuns:

O idee ar fi sa-i tai si sa-i faci scurti sau sa-i lasi asa. In ambele cazuri aplica urmatoarea tehnica http://www.youtube.com/watch?v=Bggu_1IPLzI&feature=share
Este foarte simplu!

| Andreea2200 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri happy