| costi998 a întrebat:

Am un tricou pe care am varsat superglue (este o pata mica). Ce pot face? Fara variante de genu: rezolvi cu foarfeca.

Răspuns Câştigător
| Iwliaaa a răspuns:

Dă cu fixativ pe zona pătată, freacă mult și bine, pune iar fixativ apoi pune o batistă și pune fierul de călcat pe el. Repetă până iese.
Poți folosi fixativul și pentru a scoate pete de cerneală / gel / pastă de pix / stilou.
Nu utiliza acetona deoarece va reacționa cu unele substanțe ale super glue-ului și va păta mai rău tricoul.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, superglue nu iese cu nimic.
Daca nu-ti place ideea de a o scoate cu foarfeca, poti sa pui tricoul direct in cosul de gunoi, pentru ca NU exista nimic cu ce ai putea scoate pata de superglue!

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Astfel de probleme nu ne fac placere! Iti sugerez sa iti personalizezi tricoul cu tot felul de metode cu multe culori textile ce le poti adauga, cu accesorii dar si sa adaugi putin material...cauta video-uri cu personalizare tricouri si vei gasi! Nu incerca tot felul de chestii ca sa o scoti, vei face rau materialului! Meriti"a doua sansa"

| PsyhoChild a răspuns:

Incearca cu acetona

| EraserHead a răspuns:

Nu incerca cu acetona o sa ai pete. Incerca varianta cu fierul de calcat.
Stiam ca si apa calda ajuta la dizolvarea lui. Il poti pune la inmuiat si apoi sa dai cu unghia, peria pentru a curata pata de superglue.

| OX_Razvan_2002 a răspuns:

Am avut și eu aceasta problema.
Pune pe pată o batistă apoi pune fierul de călcat. Se va lua sigur

(FUNDA)