| anonim_4396 a întrebat:

Cum arata uniforma voastra de scoala? Din uniforma clasei mele fac parte: fantalonii de stofa, camasa, sacou si esarfa mov.La voi?

24 răspunsuri:
| G a răspuns:

Pai sacou negru cu emblema scolii, fusta ecossaise alb cu negru, vesta la fel, cravata la fel, pantaloni negri clasici si bluza alba. asa e uniforma veche.
anul asta s-au schimbat uniformele, elevii noi au venit cu ele (ceilalti inca le poarta pe alea vechi sa se vada ca sunt "veterani" laughing ), si sunt la fel ca cele vechi numai ca ecossaise'ul are alta culoare. in clasele mici (1-4) e diferita uniforma, fetele au un sacou ecossaise gri cu violet parca, si baietii costum (sacou si pantaloni clasici).

| Mary Marry a răspuns:

Eu nu am unifora. tongue
Ma imbrac cu vreau eu happy

| Hypathia a răspuns:

Eu sunt la facultate, deci uniforma este dupa bunul plac al fiecarui student. Adica se imbraca omul cu ce are pe acasa.

| crisS a răspuns:

Bluza da trening si cravata

| pwp a răspuns:

Eu nu am uniforma.
dar cand am avut aveam fusta si vesta in carouri(rosu si maro)
si sacou rosu.
acum ma duc in blugi negri sau albastrii, vesta neagra, camasa alba, tenisi roz.

| Aiicha a răspuns:

Pantaloni negri(sau fusta neagra) plus sacou negru plus camasa alba. Din fericire doar doua zile pe saptamana trebuie sa purtam uniforma.

| Alii a răspuns:

Noi eram cu oant negri sau albastri inchis, sacou negru, camasa alba sau ceva ab sh cravata rosie...dar.ma rog nu le-am purtat decat de 4 ori cel multrolling on the floor

| Xonia a răspuns:

Pantaloni negrii, camasa alba, sacou negru, si atat.In clasa a 5a si a 6a am avut si cravata rosie:deram singura clasa din scoala cu cravate rosii. Dar intra 7 neam plictisit de ele, si acum numai purtam.

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Buna! Toate clasele de la mine de la scoala au aceeasi uniforma. Ea continand:
Fetele: vesta cu fermoar [si buzunarele sunt cu fermoar] si scrie in partea stanga numele sc [cu albastru deschis], cravata [acelasi albastru ca si scrisu`, nu stiu din ce materialhee hee ] si camasa alba [luni, marti si miercuri] si albastra [joi si vineri].
Baieti; La fel doar ca vesta nu are fermoar ci nasturi iar buzunarele sunt simple.

Asta e uniforma mea tongue.

| Dexter_8386 a răspuns:

Blugi pana in pamant, obligatoriu bluza alba cu vesta neagra cu ecuson

| AdelinaC a răspuns:

Eu nu am uniforma, sunt a11-abig grin

| Gândac a răspuns:

X_x
Total aiurea.
Pentru inceput uniforma obligatoruie era cu camasa rosie, cravata si pantaloni sau sarafan.
Si toate erau foarte foarte urate.
Camasile erau la fel si la fete si la baieti, pantalonii erau de asemenea la fel ca cei ai baietilor, iar sarafanul era oribil. straight face
Iar acum accepta doar camasa rosie.
Putem sa venim cu ce pantaloni vrem noi. happy

Cred a uniforma ta e superba love struck
Mai ales cu esarfa mov!
E grozava.
Am o curiozitate : ce culoare e camasa? happy

Apropo succes la scoala!winking

| Teresa a răspuns:

Noi nu avem yeyyyyyyy happy
momentan... sad

| Bianca_4346 a răspuns:

Fusta(neagra), camasa(mov), sacou(mov.parca), cravata(mov)
Mie, sincer, nu'mi placelaughingfusta e draguta in rest.asta ehappy

| Th3eo a răspuns:

La mine in scoala avem uniforma scolii pe care o au toti elevii. pentru fete: fusta albastra/sarafan/pantaloni, camasa, cravata, sacou.

Pa, pa:X

| georginika a răspuns:

Pai eu am camasa alba, sacou/vesta neagra, cravata inscriptionata cu numele liceului, iar in partea de jos pantalon sau fusta.

| Miruna3094 a răspuns:

Http://www.gandul.info/......nfo-958126
Frumoasa, nu? :->
Din fericire momentan nu trebuie sa o purtam pentru ca nu a mai avut coritorul destul material si nu a reusit sa le faca =))

| PieceSign94 a răspuns:

Eee...doar un sacou albastru...CLS X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La noi... blugi/fusta de blug, camasa alba si cravata albastra... si niste insigne colorate pentru. a fi mai funcky laughing
fundita?batting eyelashes

| mary a răspuns:

La noi uniforma e bleu-marin la culoare. avem sacou si pantaloni.si pentru cine e mai mofturoasa avem fusta si pantaloni 3/4. aaa si obligatoriu camasa/bluza alba si atentie! sa fie bleu.

fiind vorba de bleu... vine directorul adjunct sa ne controleze la uniforme si se leaga de o fata ai timida care avea uniforma. doar ca... avea bluza albastra. directorul zice: "ce-i bluza asta pe tine? in regulament scrie camasa bleu. te scriu pe lista" insa fata nu mai stia ce sa faca sa rada sau sa planga?

| evelyna_1193 a răspuns:

Si a mea e movhappyeu am camasa, vesta, sacou, cravata, fusta si pantaloni pentru vreme recewinking

| Sowhat_2126 a răspuns:

Pai uniforma la noi e o vestarolling on the floor Pe care nimeni nu o poarta.adica o tinem in ghiozdan/geanta si daca e in orele profesilor mai exigenti ne'o punem in rest. venim cu ce vrem

| Căpşunica_1548 a răspuns:

Pantoloni de stofa sau blugi negrii. Camasa. Vesta in patratele albe si negre. Si avem si fusta cu patratele [ alb, negru ]!happy

| darius99 a răspuns:

La noi nu e uniforma ne imbracam cu ce vrem dar cu acest diriginte putem cumvrem dar cica la el ca si indecent nici prea prea nici foarte foarte dar cine zice ca e dupa el