| damian_6690 a întrebat:

Cum imi aleg o bicicleta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand te duci sa o alegi, du-te cu un prieten care se pricepe, altfel vanzatorul te poate induce in eroare, nu neaparat cu rea intentie, dar poti ajunge sa cumperi ce-i place lui. Si fii pregatit sa bagi cam 8 – 10 milioane pe putin pentru o bicicleta ca lumea

3 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu stiu sa-ti raspund insa am gasit un site care compara bicicletele atat la performanta cat si ca pret. Vezi poate te descurci cu el
http://www.compari.ro/biciclete-c104/
In plus ar fi de ajutor unde vrei sa mergi cu bicicleta. Se stie ca mai solida este mountain bike...
Marci de biciclete sunt DHS, First Bike, Rich Bike, Pegas. Mărci din alte ţări: Orbea (Spania), Giant(Taiwan), Dragomir (Bulgaria), Fisher (SUA), Trek (SUA), Peugeot (Franţa), Scott, Kona, Cannondale, Merida (Taiwan), Magellan (Ungaria), Leader Fox (Cehia)Azonic (SUA), Kenzel (Slovacia), Altrix (Ungaria), Cross (Bulgaria), Bulls (Germania).
Poate cineva care are idei mai bune,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care marca e mai buna? Eu deja am pus ochii pe Cube si stiu ca nu mai pot fii obiectiva, ajuta-ma te rog

| mihaidobre a răspuns:

Mai inainte de toate, cum intentionezi sa folosesti bicicleta? Sunt trei mari tipuri – de oras, off road si "double duty". De aici incolo, ramane sa alegi firma, marimea si culoarea happy