| Sara2 a întrebat:

Cum imi pot da seama la hainele puma si nike daca sunt originale?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte rare si extrem de scumpe, pana si cele din magazinele NIKE sunt made in china.caut pe site-ul original NIKE. cele originale-originale sunt mai ales pentru sportivii de performanta si se fac la comanda.

16 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

In primul rand te uiti la pret.happyacelea costa foarte multwinking

| Sara2 explică:

Scrie pe ele made in indonesia

| adi_7507 a răspuns:

Mai rar cu originalele pe la noi, recomand eastbay daca vrei ceva original - nu zic ca astea de prin mall-uri nu ar fi bune dar nu se compara.

| adi_7507 a răspuns:

Nici intr-un caz etichetele, imi amintesc ca acum vreo 2-3 ani prin Iasi era un magazin denumit "Steaua Polara" care avea astfel de produse cu N etichete si preturi /10 fata de ce era pe net sau prin magazine mai respectabile. Cel mai important lucru in domeniul asta este sursa.

| Wtf9000 a răspuns:

Simplu. Dupa pret.

| andi a răspuns:

Mai poti in zilele astea sa iti dai sema daca ceva e original? ne-au invadat china cu produsele lor, mai tot ce vezi fabricatie china

| Dozer a răspuns:

Numara etichetele happy cu cat mai multe, cu atat mai bine, articolele puma au un fir argintiu plasat pe una din etichete.

| mikiscence a răspuns:

Sa fii sigura le cumperi din magazinele cu acelasi nume!

| mikiscence a răspuns:

Toate marcile astea importante si nu numai se fac in china...in ziua de azi cam toate se fac in china ca se plateste manopera mult mai putin...eu acum cativa ani mi-am luat o pereche de pantaloni de gucci din suedia.si am remarcat dupa zile bune ca erau made in romania...asa ca...nu inseamna ca daca scrie ca sunt facute in china nu-s originale... ceasurile armani .de ex...sunt facute in china.pana si pe ceasurile care scrie ca-s facute in elvetia(swiss made)sunt facute in china.stiu asta pentru ca sotul meu are magazin de bijuterii, nu din auzite!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le cumperi din reprezentanta sau iti comanzii pe net.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer sa fiu acum cateva zile am cautat adidasi prin magazinele noastre din Craiova, cum ar fiii in tate TOP SPORTURILE BAZARD. si multe altele cea ce pot spune ca majoritatea magazinelor au produse fabricate in china OARE DC?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt scumpe si scrie pe ele made in indonesia sau in vietnam

| vlad5214 a răspuns:

Te uiti ce scrie in papuc daca scrie made in vietnam sau indonesia sunt originale

| wale a răspuns:

Le cumperi din reprezentanta e cel mai sigurwinking

| happymancrz a răspuns:

Are dreptate mikiscence nu conteaza in ce tara sunt fabricate odata ce sunt loate din reprezentanta. Conteaza manopera cu cat se plateste NU conteaza tara

| happymancrz a răspuns:

Nu conteaza in ce tara sunt facute fabricate odate ce le-ai cumparat din reprezentanta. Daca scrie Made in China pe un adidas puma este priginal daca are firul de argint. Acestia sunt fabricati in China deoarece e manopera mai ieftinawinking bye