| Robert1701 a întrebat:

Cum pot și ce se cere pentru a plătii prin rate cu cardul Raiffeisen? Trebuie adeverință de venit ori lucruri de genul?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa iti faci un card de cumparaturi care e practic un card de credit care se dau pe baza adeverintelor de venit

| Robert1701 explică (pentru suntserios):

Și altă modalitate nu există?

| suntserios a răspuns (pentru Robert1701):

Nu, ca doar nu iti da banca bani fara sa ai venituri

| Robert1701 explică (pentru suntserios):

Nu mă refer să îmi deie bani ei. Ci să plătesc în rate direct de pe card. Fără card de cumpărături și nu știu ce. Card simplu pe care primesc salariu

| suntserios a răspuns (pentru Robert1701):

Nu
cardurile de cumparaturi functioneaza ca niste credite. banca plateste produsul si tu dai banii bancii.
banca nu va plati niciodata in locul tau daca nu are niste acoperiri

| dannyel86 a răspuns (pentru Robert1701):

Cardul pe care se livreaza salariul se numeste card de debit, iar cu el poti plati doar integral un produs (toata suma printr-o singura plata), nu si in rate. Ca sa platesti in rate, ai nevoie de un card de credit.

| alina2k18 a răspuns:

Iti dai acordul sa iti faca interogare la ANAF sa iti vada veniturile nete din ultimii ani.
Daca esti eligibil te anunta ei.