| adelina17_5075 a întrebat:

Cum sa slabesc in 30 de zile mai multe kg

7 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Buna!
Aici gasesti cateva diete:
http://elena-amestecate.blogspot.com/
Succes!

| ZwNsv a răspuns:

Salut! Poti sa slabesti intr-o saptamana intre 5-7 KG! FARA NICI UN PRAF sau PASTILE. Trebuie sa mananci doar supa de varza timp de o saptamana

Dieta este recomandata a se tine timp de 7 zile, la sfarsitul carora, daca nu ai trisat, poti slabi intre 5 si 7 kilograme.
In prima zi, pe langa supa de varza, mai ai voie sa mananci fructe catde multe doresti si sa bei foarte multa apa plata.
A doua zi combini supa de varza cu legume si apa plata, dar ai grija saeviti legumele precum fasolea, mazarea, cartoful si porumbul.
A treia zi ai voie atat fructe cat si legume. Si bineintels multa supasi apa.
A patra zi mananci 3 banane si supa. Nu uita de apa.
A cincea zi poti servi 800 de grame de carne de vita sau pui cu supa simulta, multa apa.
In cea de sasea zi poti manca orez fiert pe langa supa cu care te-aiobisnuit deja.
In ce-a de-a saptea zi si ultima de altfel poti manca peste pe gratarsi multa supa.

Daca simti ca pierzi prea mult din greutate in primele zile, intrerupedieta pentru 2 zile si apoi ia-o de la capat.
Este bine sa nu tii aceasta dieta mai mult de o saptamana. Daca vreitotusi sa pierzi mai mult de 7 kilograme, poti face o pauza de o saptamanadupa care sa o iei de la capat.

sper ca te-am putut ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bei apa, folosesti prietenul mai des, mananci pe urma dupa ce bei apa clar slabesti ca disperati nu e un sfat bun dar na apa nu ingrasa happy

| borntotwerk a răspuns:

Buna,pai trebuie sa ai o dieta buna, dar mai ales sa faci mult sport

| ankadiana9 a răspuns:

Buna! Poi,eu zic ca mult sport te-ar ajuta(de ex:inotul care te ajuta cel mai mult sa slabesti)si sa te abtii de la dulciuri si paine, sa mananci mai sanatos, iar la fiecare masa sa mananci jumatate de portie.Slabesti garantat, sper ca te-am ajutatlove struck

| gabytzu_5059 a răspuns:

Sa nu mananci paine sa numai mananci dupa ora 6 sa nu mananci carne grasimi si altelee... dimineata o cana de lapte degresat cu cereale...

| KariEngland a răspuns:

Pai depinde de varsta...
Iti dau un mic ajutor!
Micul dejun:

- ceai negru sau cafea, se recomanda folosirea zaharinei pentru indulcirea cafelei, sau ceaiului;
- 1/2 de grapefruit;
- o felie de paine prajita cu unt de arahide.
Pranz:
- 1/2 pahar cu ton bucati din conserva,
- 1 bucata de paine uscata,
- cafea sau ceai (indulcite cu zaharina). Cina:

- 90 g de carne slaba;
- 1 pahar cu fasole verde;
- 1-2 morcovi, 1 mar;
- o inghetata de vanilie, este de preferat ca aceata sa fie dietetica, adica cu un continut scazut in grasimi.
Zua a doua
Micul dejun:
- 1 ou (nu se specifica modul de preparare);
- 1 felie de paine uscata;
- 1/2 banana, 1 cafea sau ceai indulcite cu zaharinaPranz:
- 1 pahar cu branza proaspata de vaci si 6 biscuiti;
- branza de vaci poate fi inlocuita cu ton.Cina:
- 2 crenvursti,
- 1 pahar cu broccoli,(poate fi inlocuit cu varza)
- 1 sau 2 morcovi;
- 1/2 banana, 1/2 portie de inghetata cu vanilie. Ziua a teia
Micul dejun:

- 1 mar, 30 g de cheddar (branza);
- 5 biscuiti, ceai negru sau cafea.Pranz:

- o felie de paine uscata, un ou.Cina:
- 1 pahar cu ton bucati din conserva;
- 1-2 morcovi;
- 1 pahar cu conopida;
- 1 felie de pepene galben;
- 1 pahar cu inghetata de vanilie.
Sper a este folositor!