| crisbebe a întrebat:

Daca nu mananc cateva zile mai nimic slabesc? daca da cat?
funda

14 răspunsuri:
| ICanSeeAll a răspuns:

Nu fa asa o prostie! Cea mai buna metoda de slabit=sportul! Acesta iti si modeleaza corpul si pui mai greu inapoi. Daca tii diete sau nu mananci, slabesti, dar cand incepi sa mananci din nou pui imediat pe tine. Sport mult!

| crisbebe explică:

Eu nu am zis sa nu mananc nimic ci asa mai putin gen un iuart o salata si multa apa

| Narcis2007 a răspuns:

Din propria experienta slabesti foarte mult da organismul se obisnuieste si dupa te ingrasi mai mult

| paulx94x a răspuns:

Nu ai face decat rau organismului tau asta clar!

| BabyDollRalukks a răspuns:

Doamne,scumpo,cum dracu' poti gandi asa?! E o prostie! Logic ca slabesti, slabesti sistemul imunitar! E foarte epriculos sa faci asa ceva. Exista sute de diete sanatoase prin care poti slabi, dar nu prin infometare. Gandeste-te si tu putin! Doar nu oi fi copil de 7 ani ca sa gandesti asa...

| GuessWhoIAm a răspuns:

O sa slabesti vizibil dupa parerea mea insa te-as sfatui sa nu te abtii de la mancare deoarece o sa devii anorexica, plus de-asta sistemul tau de imunitate va fi slabit.cel mai bine ar fi sa pastrezi un echilibru intre mese...sa mananci des si putin si sa ai grija la alimentele pe care le consumi, asta e cel mai important.O metoda de slabit ar mai fi Joggingul seara cu o gecuta pe tine pentru a transpira cat se poate de mult! succes!

| Stavros a răspuns:

Pai daca nu mananci nimic...sar putea sa slabesti de tot ( in spatele bisericii)
Eu iti recomand sa faci mult sport si sa mananci sanatos tongue

| Rain_1754 a răspuns:

Daca faci asta dintr-o data iti zic eu sigur ca nu slabesti, te ingrasi. Sa-ti explic. in acele zile nu ai consumat aproape deloc calorii, deci atunci cand nu o sa mai poti rezista o sa mananci, evident. Pai uite asa, corpul tau va absoarbe mult mai repede caloriile, fiind apoi mai greu de eliminat/ars. Deci se depun. In concluzie, slabesti acolo. cateva grame, dar te ingrasi mai mult decat ai slabit.
Deci cu nemancatul sta cam asa. So, mai bine urmeaza o dieta sau daca tot vrei sa nu mananci, ia-o usor. Adica invata-te sa mananci putin. Ca asa dintr-odata nu faci nimic oh go on. Daca in 2 zile nu mananci nimic iar apoi a 3a zi mananci de nu mai poti, nu o sa slabesti, ba chiar din contra. Take it easy happy

| Inkheart a răspuns:

Nu slabesti prin infometare. Urmeaza o dieta data de un nutritionist.

| PinkPassionMona a răspuns:

Sa sti ca daca nu mananci mai rau te ingrasi:*

| emighxurj a răspuns:

Fraierilor! Daca nu mănânci îți va fi foame si corpul tau va lua din rezerve care le are ( 1 zi = 1kg ) deci nu manca pa pa

| maddalinutzza a răspuns:

Pai cate kg ai? de vrei sa slabesti?

| crisbebe explică (pentru maddalinutzza):

Am 13 ani un metru 50 si ceva si am cam 43-45 de kg

| maddalinutzza a răspuns (pentru crisbebe):

O.nu iti fa nici o grija nu esti grasa deloc esti farte bine asa.