| S1mplu a întrebat:

Cum se numesc alea de le pui langa mana ca bratarile,dar nu sunt bratari, sunt ceva gen sa acopere doar putin din partea inspre mana atatthinking

Răspuns Câştigător
| agathapurple a răspuns:

Mansete?

6 răspunsuri:
| dulgherunicu a răspuns:

Sigur sint catuse.

| VitalyDeMarco a răspuns:

Daca te referi la acele chestii pe care le porti cand faci sport pentru a te sterge de transpiratie se numesc MANSETE.

| ellutza a răspuns (pentru VitalyDeMarco):

A zis ca vrea ceva de pus langa mana, nu pe mana laughing

| VitalyDeMarco a răspuns (pentru ellutza):

Ajut-o atunci daca iti pare usor de ghicit...laughing

| agathapurple a răspuns (pentru ellutza):

Mergand pe principiul bratari puse langa mana care nu sunt bratari, mansetele sunt cel mai logic raspuns laughing sau... bandane dar nu cred ca mai poarta copiii asa ceva in ziua de azi

| S1mplu explică:

Asa mansete, mersi toti cei careu mi'au raspunswinking