| Toader1Andrei90 a întrebat:

Cum se poate returna o comanda de pe shein din Romania? Please follow the return list guidelines to help you complete the return.
1.Items must be returned in their original package with all of the bar codes attached.
2.If you have a return tracking number or return receipt, please submit in " My Orders".
Note:
1.Please insert your authorization number [URNA6BE00CFE] after the Recipient name so we may quickly resolve your return.
2. Every return authorization number is unique and may only be used once.

Am ajuns in punctu asta da nu mai stiu ce sa fac... ma ajuta careva?

7 răspunsuri:
| Toader1Andrei90 explică (pentru Hyperion7):

Daca, in schimb, optam pentru posibilitatile pe care ni le ofera Shein, nu va fi necesar sa platim nimic. cum pot opta pentru astea? sau unde le gasesc? daca stii

| Hyperion7 a răspuns (pentru Toader1Andrei90):

Pai nu ai posibilitatea din aplicație? Nu știu să îți zic exact, nu am dat vreodată comanda, dar logic vorbind, trebuie sa existe în aplicație un buton de retur sau poate la comenzile tale îți apare acesta opțiune de retur

| Toader1Andrei90 explică (pentru Hyperion7):

Am reusit sa fac retur. da dupa nu imi da nici o foaie de-aia sa lipesc pe retur si nu mai zice nimic, numa ce am scris in anunt daca il pot numi asa.
chiar nu am habar cum sa fac

| Hyperion7 a răspuns (pentru Toader1Andrei90):

Pai ești sigur că nu ai primit cumva prin cutie vreo hârtie și nu ai dat importanta?
Cel puțin eu când am comandat și de pe HM și de pe Epantofi, am avut o foaie special pentru retur.
Caută prin cutie sau adu-ti aminte daca ai aruncat hartia aia undeva. pentru că dacă ai aruncat o și nu o mai poți recupera, nu știu dacă îți pot returna ăștia coletul, zic și eu.

| Toader1Andrei90 explică (pentru Hyperion7):

Nu am primit nici macar factura. stiu ce zici, si eu pe zalando am tot primit da aici nu am primit nimic.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Toader1Andrei90):

Atunci cred că ori ți-o vor trimite in format PDF pe mail, foaie pe care va trebui sa o scoți tu la imprimanta ulterior, ori, e posibil sa o ai in mailul cu detaliile comenzii (asta daca ai primit)