| anonim_4396 a întrebat:

Daca achizitionez un produs de pe E-bay, un laptop de exemplu, din State, cat m-ar costa transportul pana in Romania? Este o suma fixa?

Răspuns Câştigător
| DinGri77 a răspuns:

Da si in plus la bijuterii trebuie sa platesti si accize. La haine daca ai comanda sub 250 euro si e pentru uz personal nu platesti taxe, asa prevede legea. In plus daca faci comanda din ue este TVA-ul inclus in pret.

3 răspunsuri:
| DinGri77 a răspuns:

Transportul il ai afisat pe situl de unde vrei sa cumpri sau la dealerul respectiv. In plus vei platii la el TVA-ul. Nu te sfatuiesc sa-l iei din cauza asta si in plus e riscant pentru ca renunti la garantia lui... happy

| Archangells a răspuns (pentru DinGri77):

Ok! dar daca as comanda haine sau bijuterii? am gasit niste promotii interesante. si la alea sa include tva si alte taxe ascunse?

| Archangells a răspuns (pentru DinGri77):

Multumesc pentru raspunsuri!

| DinGri77 a răspuns (pentru Archangells):

Da si in plus la bijuterii trebuie sa platesti si accize. La haine daca ai comanda sub 250 euro si e pentru uz personal nu platesti taxe, asa prevede legea. In plus daca faci comanda din ue este TVA-ul inclus in pret.