| Master2001 a întrebat:

Daca am dat comanda pe eMAG si am comandat ceva ce nu mai imi trebuie, cum pot anula comanda? Sau sa scot produsul ala din ea? Ca am luat mai multe.

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Pentru a scoate un produs dintr-o comanda, e super simplu: scrii mesaj unui operator de acolo, sau suni.
II explici ca nu mai doresti produsul X, si el ii da stornare, factura actualizandu-se si ea.

Daca e deja pe drum, tot ce poti face e sa refuzi comanda, sau sa o primesti, NU desigilezi produsul si il trimiti inapoi in termen de cateva zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De-asta nu vin la noi amazon, si ebay.
Fix din cauza asta.
Costurile transportului sunt printre cele mai mari.
Daca o pereche de casti costa 20 de lei,, 12 pana la 20% sau chiar mai mult, costa transportul.
Daca-ti comanda 1000 de ciutani de-astia, pe saptamana produse, si le da retur, compania plateste turu, si destinataru returu,. Si pierd o gramada de bani.
Pentru ce mai comanzi daca nu vrei sau nu esti sigur?
Ar trebui la fiecare comanda data retur, fara motiv, ca destinataru sa plateasca atat taxele postale de tur, cat si de retur.
Sa vedem atunci, daca mai comanda ciutanii.
E frumos pe ebay sau pe amazon cand comanzi, da nu o sa avem nici o data noi asa ceva.
Chiar daca amazon a deschis sediu in Romania, o sa fie probabil depozit de tranzit pentru tarile civilizate.
Unguri, si alte tari de pe langa noi.

| george2431 a răspuns:

Salut, am avut si eu problema asta. Poti sa anulezi comanda de pe site, unde vezi stadiul in care se afla comanda. Nu mai stiu exact in ce sectiune a site-ului sau cum, dar asa am facut. Eu am platit cu cardul si banii i-am primit in cateva zile inapoi, nu instant. Sper ca te ajuta informatiile.

| Cplmmmm a răspuns:

Dă mesaj la ei si spune-le ca anulezi comanda. Dacă nu știi cum pe poți da un mesaj si pe Facebook, pe pagina lor oficială. Sau atunci înainte sa vina comanda, te va suna curierul, nu-i răspunde si când va suna la tine la poarta, nu răspunzi. După care va pleca si nu îți va mai da nicio comandă. Gen o anulează el... sau îi spui simplu ca numai vrei ceea ce ai comandat.