| Throwaway4552244 a întrebat:

Daca cumpar ceva online curierul va sti ce e in colet?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Ii apare in actele de insotire a coletului.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu stie decat daca este o imprimanta (sa zicem) si vede scris pe cutie. Cum produsele mici se ambaleaza in alte cutii decat ale lor, nu va sti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde, pe unele colete scrie pe altele nu

| mihai69 a răspuns:

Nu, dacă este un produs mic, ambalat într-o cutie special pentru transport. Sau dacă e vorba despre produse „pentru adulți" - astea mereu sunt ambalate astfel încât să nu se vadă ce conține coletul.
Dar un frigider, aspirator sau altele asemenea e cam greu să fie ambalate în ceva care ar ascunde conținutul.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Doar daca ai optiunea de deschidere la primire, in mod normal nu.

| Lusca1995 a răspuns:

Uneori da uneori nu, depinde daca scrie pe chitanta/factura.