| Furnicuta000 a întrebat:

Daca eu comand de pe un site un produs si ei din greseala imi trimit un produs mai scump sunt obligata sa il trimit inapoi? Ipotetic vorbind...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca vrei sa-l pastrezi nu esti obligata sa-l trimiti inapoi, esti obligata sa platesti diferenta de pret.

| Furnicuta000 explică (pentru Ioandelasal):

Dar nu ma pot obliga sa il returnez pe cheltuiala mea doar pentru ca asa scrie in politica de retur, nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Furnicuta000):

Nu, nu te pot obliga, greseala este a lor si ei trebuie sa plateasca.

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Doar dacă implica garanție, și garanția e pe produsul comandat, altfel o sa ramai fără...
sau dacă își dau ei seama și te somează sa returnezi produsul.
Dar nu am prea văzut astfel de cazuri. (Decât cazul asemănător când li s-a defectat sistemul și apărea un produs cu 80% reducere, deși nu era redus)

| sofisis a răspuns:

Nu.

| 4ndr33y a răspuns:

Moral ar fi sa il returnezi, practic magazinul isi asuma greseala si te lasa sa il pastrezi, eventual iti trimite si ce ai comandat initial. Vorbesc din experienta.