| nuosafolosesccontulasta a întrebat:

Salut, ce s-ar intampla daca, ipotetic vorbind, nu as putea plati ratele unui produs cumparat pe eMAG? S-ar putea implica banca (,) cardului pe care l-am folosit? Multumesc!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Banca te va urmari pentru ca ei au pus banii in contul magazinului. Eu, de exemplu, am card de cumparaturi. Daca iau ceva in rate imi dispar toti banii din cont si rata lunara o platesc in acel cont nu in contul firmei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca se implica banca care iti vinde creantele unei firme de recuperari care te va bate la cap sa platesti o perioada dupa care te va da in judecata

| UserRo10 a răspuns:

Intra in ecuatie o firma de recuperari si un executor judecatoresc. Ti se blocheaza bani prin conturi sau orice bun pe numele tau. Cel mai rapid vrei avea penalitati din ce in ce mai mari si tot vei plati pana la urma.
Plus ca vei intra in baza de date si nimeni nu iti va mai acorda credit

| LittlePoppy a răspuns:

Nici sa nu te gandesti la o astfel de "gluma".
Da, se implica Banca, biroul de rau-platnici, recuperatorii. Si nici nu vei mai primi alte credite.