Întrebare recomandată | Metharon113 a întrebat:

Daca iau in 60 rate un laptop la 2300 ron de la eMAG, platesc prima rata iar daca am bani toti necesari pentru achitarea completa a ratei, pot sa dau la a 2-a rata restul de bani, si sa-mi-sa inchida rata direct?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca iti da nimeni 60 rate pentru 2300 ron, dar in principiu, da poti plati oricand vrei tot creditul, dar asta nu inseamna ca vei scapa de dobanzi, poate chiar si un comision de plata anticipata

| Alicezzz a răspuns:

De ce sa il mai cumperi in rate daca tu in urmatoarea luna ai toti bani, te duci si il iei fara rate, nu mai dai dobanda si aai rezolvat cazul cu necazul! bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| SorinLebron1981 a răspuns:

Da poti da trebuie sa fi nebun sa faci asta pentru ca platesti dobanda. Mai bine faci din brd finance si platesti in 12 rate fara dobanda. http://bit.ly/MeYPKb (link prin afiliere)

| LioErnest a răspuns:

Http://bit.ly/1aYg20w am citit aici ca poti plati, dar de ce nu platesti tot odata daca la a doua rata ai toti banii? in rate e pretul mai mare, oricum!
citeste cu atentie acolo!
bafta!

| StamateAlina1987 a răspuns:

Nu stiu in cate rate poti sa iti cumperi laptop=ul, dar ai dreptate, daca ai bani poti sa il platesti integral la a 2, 3.4.10 rata, care vrei tu.