| LaviniuA a întrebat:

Dacă îți iei de la eMag și vine la easybox, poți sa-l returnezi tot la easybox?

Răspuns Câştigător
| Sigillum a răspuns:

Da, dacă ați achiziționat un produs de la eMag și l-ați ales să fie livrat la un punct de ridicare Easybox, puteți returna produsul la același Easybox. eMag și Easybox au o colaborare și permit returnarea produselor în punctele de ridicare Easybox.

Pentru a returna produsul, trebuie să urmați pașii și procedurile de returnare specificate de eMag. De obicei, aceste informații sunt disponibile pe site-ul eMag sau puteți contacta serviciul lor de relații cu clienții pentru a obține detalii suplimentare. În general, veți primi un cod de retur sau un formular de returnare pe care trebuie să-l completați și să-l atașați coletului înainte de a-l trimite înapoi prin intermediul Easybox.

Asigurați-vă că verificați politica de returnare a eMag și termenii și condițiile specifice produsului achiziționat, deoarece acestea pot varia în funcție de caz.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu îl retunezi de la. ci pur și dimplu.

| mihai69 a răspuns:

Desigur. Dar poți opta și pentru oricare altă variantă, în momentul când soliciți returul.

| Frank51 a răspuns:

Doar dacă ai eMAG genius.

| Holiday a răspuns:

Bineinteles ca poti face returul tot la easybox.

| UserRo10 a răspuns:

Se face cerere in aplicatie de retur, ti se aproba si aloca un cod qr. Se pune produsul in ambalaj original cu toate accesoriile si se asteapta. Produsul o sa fie luat de curier, verificat si apoi banii pusi in cont (contul va fi dat la cererea de retur initiala)

| healerdx7 a răspuns:

Da, se poate returna tot la easybox. Returul este gratuit si vei primi inapoi inclusiv banii platiti pe transport.

| danieldianys a răspuns:

Sigur. Iata mai multe detalii aici https://www.telefoncontact.online/......as-cu-pas/