| Laiyla a întrebat:

Daca la mine in oras este posta romana, ce am comandat de pe AliExpress cu air mail free shipping vine aici la posta sau ma va chema la posta vamala in Targoviste? Unii zic ca va trebui sa merg in Targoviste si nu mai stiu ce sa cred

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Au fost cazuri in care coletele au venit si la posta normala, cele sub 10 dolari in special, dar chestia asta tine strict de noroc. In general vine la posta vamala.

1 răspuns:
| Robert2580 a răspuns:

Daca ai comandat ceva electric/electrocasnic e posibil sa te cheme la vama pentru control sau e posibil sa nu, aici depinde de ce ai cumparat. Ori cum ar fi coletul tau va fi deschis pentru a fi examinat...