| anonim_4396 a întrebat:

Daca-mi cumpar de pe Aliexpress un produs in valoare de 100 euro, pentru el trebuie sa platesc TVA, 24%? Adica 24 euro? TVA-ul il platesc cand merg sa imi ridic produsul din oficiul postal, inclus in suma? Daca pe site scrie 100 euro, eu platesc 124 euro?

2 răspunsuri:
| SuntCupidon a răspuns:

Din cate stiu eu pe Alie tva-ul este inclus, in orice caz iti scrie cand se creeaza factura pe site.

| sierra1 a răspuns:

Dacă taxa pe valoarea adăugată e 24%, atunci calculul tău e corect