| x313x a întrebat:

Am comandat un produs de pe Aliexpress de la un seller chinez, in valoare de 8, 85 euro. Intrebarea mea este daca coletul o sa imi vina la oficiul postal al orasulul meu sau oficiul postal vamal?

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Intrebarea de fapt este: daca iti ajunge...

Daca nu l-ai cumparat cu asigurare, ar trebui sa vina acasa.

| x313x explică (pentru cristimihailov):

L-am cumparat cu buyer protection

| x313x explică (pentru cristimihailov):

Cum adica cu asigurare?

| AutumnDay a răspuns:

Buna! Eu plasez comenzi mereu pe aliexpress. Nu mai cumpara cu protectie pentru. ca irosesti banii degeaba.
O sa primesti acasa in 21-25 zile un aviz cu care mergi la posta de care apartii, cea mai apropiata, prezinti aviul si primesti coletelul.

| ZyReXe a răspuns:

Vine la un oficiu postal din orasul tau, o sa primesti un biletel in posta in vreo 2-3 sapt in functie de cum ajunge produsul si cu ala mergi la posta si il ridici.

Daca te intreaba de vama ii zic ca nu prea te stii si ca o fost foarte ieftin produsul.

Eu am avut comenzi de 500-600$ de pe dincolo si de obicei eu trimiteam pe cineva cu buletinul meu si le spuneam sa se faca ca nu stiu ce am comadat.Asa nu am platit niciodata vama si am avut 10+ comenzi