| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa nu ridic o comanda de pe aliexpress? Am dat una de 9 lei(inclus transport) si a trebuit sa platesc 10 lei cand mi-a ajuns, inteleg ca trebuie platit vat si 19% din produs, dar sa dau mai mult decat am dat pe tot produsul in sine cu transport...

8 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Nu iti convine ca ai dat 1 leu in plus?

| anonim_4396 explică (pentru Adrian5575):

Cred ca trebuie sa recitesti ce am zis. Am dat mai bine de dublu pe produsul in sine.

Răspuns utilizator avertizat
| SkateFunk a răspuns:

Dupa cum te-ai exprimat se intelege doar ca ai dat cu 1 leu in plus, dar eu fiind un intelectual am inteles ce ai vrut sa zici big grin
Te referai ca ai dat pe produs cu tot transport dublu, este?

Acum fie ca ai dat vreo 20 de lei asta e... nu e mult, cam orice firma de transport curierat, percepe o taxa de transport in jur de 15-20 lei deci esti ok tongue

| anonim_4396 explică (pentru SkateFunk):

Esti pe langa rau de tot, pe aliexpress platesti online din primele minute tot, dupa cand ajunge se platesc taxe, care trebuie sa fie cam 19% din produs si inca ceva.