| ruxandra_7335 a întrebat:

Daca stiti pe cineva care da spre adoptie un bichon de orice fel sau spre vanzare cu pret pana in 70 lei...
puteti sa-mi scrieti mesaje
multumesc
funa!

7 răspunsuri:
| BiwCupcake a răspuns:

70 lei sau 700?

| nyna a răspuns:

Nu cred ca da nimeni un bichon spre adoptie sau cu 70 lei. un bichon e vreo 700-800 ron

| Giovanna a răspuns:

70 de lei? da crezi ca iti cumperi porc de guineea? Da si eu am vazut pers care au lluat catel alb cu 200 sau 300 de lei (nu cu 100!) si cand a crescut a vazut ca nu e bichon! O prietena a luat cu 100 euro si a luat teapa ca nu e bichon, da nu e deloc bichon! Fata draga, tu stii cat costa un bichon, da tu stii cat costa intretinerea la un bichon? numai mancarea te va costa 70 de lei pe luna, plus cosmetica, plus veterinar...mai gandeste-te, un catel nu e accesoriu de fite, e o fiinta!

| Giovanna a răspuns:

Iti spun ca stiu, eu am dat pe el 900 de lei si am luat ieftin, am avut noroc, da ma mai costa cosmetica, e obligatoriu sa-l duci la scos parul din urechi lunaaar, crezi ca poti tu face asta acasa? Veterinarul, mancare, jucarii, patut, vitamine, haine, lesa, multe altele, am depasit lejer 1000 ron, tu oferi 70 ron?! Loool si cica si-a luat prietena un bichon alb, mai exact de care? ca is trei tipuri de bichon alb sad macar da dovada ca stii ceva despre rasa asta daca tot iti doresti unu. Fata draga, eu cheltui lunar peste 100 ron cu el, cheltuieli NECESARE, am uitat sa zic de scutece, alte 50-60 ron pe luna, plus aia 100 ron= 150 ron minim, o sa-ti permiti daca nici nu poti sa ti-l cumperi? macar de ziceai si tu 100 euro nah, sa nu oftici lumea de pe net rolling on the floor

| anonim1_6088 a răspuns:

Pana in 70 de lei? esti nebuna? laughing
Un bischon daca il cumperi e de la 6 milioane in sus laughing).

| carocarolina a răspuns:

Poate cu 70 lei un bichon de plus...

| ruxandra_7335 explică:

Cunosc o persoana care a cumparat un bichon alb de 3 luni cam asa si a dat 100 lei