| Plushul a întrebat:

Dacă un inel de aur nu are stanță înseamnă ca nu e veritabil? Aparent mi-am cumpărat un inel din aur dar nu are stanță... și nu știu ce sa mai cred.

6 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Normal ar trebui sa aiba marcajul.
Se poate face o verificare la un amanet. Unii taxeaza cu 2-3 lei, altii o fac gratis.
Si nu, nu zgarie inelul cum ti s-a spus.

| Maralua23 a răspuns:

Nu e adevărat. Orice amanet îți poate spune cât valorează inelul asta dacă le dai voie sa îl zgârie puțin ca sa poată aplica soluția aceea a lor care arată valoarea metalului.