| ALIN1al a întrebat:

DAU FUNDA

http://www.emag.ro/laptopuri/notebook-asus-k55vd-sx130d- cu-procesor-Intel-174-coretm-i7-3610qm-230ghz-ivy-bridge -4gb-500gb-nVIDIA-geforce-gt-610m-2gb-free-dos--pK55VD-S X130D

Cu procesor din a 3 a generatie dar placa video pe 64 de biti

VS

http://www.emag.ro/laptopuri/notebook-dell-inspiron-n511 0-cu-procesor-Intel-174-coretm-i7-2670qm-220ghz-4gb-500g b-nVIDIA-geforce-gt-525m-1gb-free-dos-peacock-blue--pDL- 272001675

Cu procesor din a 2 a generatie dar cu placa video doar cu 64 de biti
Procesor vs placa video Precizez ca il iau pentru jocuri ( Battlefield 3 MW3 NFS The Run, Diablo 3, Tera etc )dar nu vreau sa am sa-i spun lag ( de ex pe pc ul asta cateodata trebuie sa astept vreo 10 secunde sa-mi apara click dreapta, si mai multe)

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

Care e bugetul maxim? Din cele 2 nu il recomand pe niciunul. Primul chiar daca vine cu Ivy Bridge, are o placa video mai slaba, dar nici al 2-lea nu are o configuratie pentru jocuri. Iti recomand sa cauti ceva cu GT 540M sau GT 630M, minim! Seria G de la Asus este pentru gaming, dar poti sa alegi ceva si din seria K cu o configuratie buna sau chiar N. Raspunde-mi la intrebarea legata de buget si revin cu o recomnadare.

| ALIN1al explică (pentru laptopnews):

Pai pana in 3000 de ron

| laptopnews a răspuns (pentru ALIN1al):

Http://www.emag.ro/......3SV-SX922D
O solutie mai echilibrata mi se pare acest Asus. Are placa video mai buna decat 525M. Daca mai astept putin, posibil sa gasesti ceva cu procesor mai bun in buget. :) Succes!

3 răspunsuri:
| Rolleer a răspuns:

Vezi la Altex...acum ai -15% reducere la orice laptop marca HP http://bit.ly/promotie-altex