| DavidAntonio a întrebat:

Dau funda! Salut TPU, pe 22 iulie 2019 am dat o comanda la eMAG si au trimis-o prin FanCourier si ieri, 23 iulie 2019, cei de la FanCourier zic ei ca adresa si nr. de telefon sunt gresite, dar sunt corecte. Pe site-ul lor scrie de ieri de la 12:00 ca "Status expediție: Ultimul status al expeditiei: adresa gresita in data 23.07. 2019 12:02", o sa-mi vina comanda?

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Probabil că nu. Sună la serviciul clienți al eMag și fă-i cu ou și cu oțet pe măgarii de la FC. Probabil ești client mai vechi - cei de la help desk pot vedea că ai mai primit la adresa respectivă alte pachete (deci e adresă verificată).
Eu am făcut recent o cerere de retur și trebuia să vină curierul să ia pachetul în maximum 3 zile. După vreo săptămână, am pus mâna pe telefon și o întreb pe fătuca de la ei cam cât mai durează până trimit curierul. Și ea cică „păi zice că a fost, dar ați refuzat să predați coletul"! Pe bune?!? Same Day courier, cei mai varză... Nu e prima dată când mi-au făcut figuri (și implicit, celor de la eMag). A repus solicitarea și a doua zi a venit (alt?) curier și am dat cutia. Pe la miezul nopții aveam deja banii în cont!
Deci sună cu încredere la eMag, te rezolvă!

| cfrtobias a răspuns:

Daca e gresit nu cred ca vine, verifica tu in setari de ai adresa buna de ai completat si numar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un curier amețit care nu are chef de munca si ți-a trimis coletul înapoi. Sunt multe colete de livart nu zic ca nu. Am lucrat la Fan Courier și știu. Dar coletul trebuie livrat fără dar sau poate. Dacă ultimul status este 23.07, atunci coletul nu mai este în depozitul teritorial. L-au urat direct la tir și plecat înapoi, în București.

| Atim a răspuns:

Am pățit și eu o data asa. E o eroare din sistemul lor. Chiar daca tu ai furnizat eMAG-ului infirmatiile corecte, eMAG-ul a furnizat curierului alte date. In cazul meu coletul a fost returnat la vânzător si a trebuit sa dau din nou comanda. Procedurile lor nu permit sa dea coletul daca informatiile nu coincid (pentru a preveni eventuale furturi). Daca macar numele coincide poti incerca sa ridici personal din depozit coletul, dar nu stiu daca vor accepta sa ti-l dea

| DavidAntonio explică:

Am luat legatura cu cei de la FanCourier si au zis sa trimit un mail lor cu datele personale bune, erau aceleasi ca pe eMAG si mi-a raspuns cineva si mi-a zis "Stimate client,

Solicitarea dvs a fost transmisa in teritoriu pentru urgentare.
Va multumim ca ati apelat la serviciile FAN Courier si ne dorim in continuare o buna colaborare."

| alexstefanmihaila21 a răspuns:

Asta am patit si eu, va veni!

| DavidAntonio explică (pentru alexstefanmihaila21):

Dupa cat timp?

| alexstefanmihaila21 a răspuns (pentru DavidAntonio):

In jur de 2 saptamani