| kleo01 a întrebat:

De 3-4 luni imi doresc un lg ks360, dar parinti nu vor deloc.am incercat sa il comving pe tata si aproape reusisem dar s-a razgandit. mie imi place mult telefonul si il vreau dar nu vor sa mi-l cumpere...crying

Răspuns Câştigător
| andrei123 a răspuns:

Esti la scoala? ce varsta ai?
daca esti la scoala ai putea sa inveti mai mult pentru a le arata ca merite, ii poti ajuta mai mult la treburi si daca nu vor asteapta pana la ziua ta ca sigur ti l vor lua drept cadou! big grin dar nu trebuie sa te rogi disperata de ei pentru ca nu vor accepta. incearca sa ii iei pe alta parte, sa convingi pe unul din parinti(la cel la care ai sanse) si daca reusesti va trebui ca si celalalt sa fie de acord(daca ai un tel vechi poti sa i spui ca nu mai merge bine, ca nu mai tine deloc bateria, ca se blocheaza des si ca nu vei mai putea comunica cu ei prin tel pentru ca nu mai merge sa suni etc) mult succes

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Negociaza oferind ceva. De exemplu, du-te la olimpiada la materia ta favorita si fa targul: ajung la nationala, primesc telefonul. Sunt convinsa ca nu te vor refuza.

| fsdfdsfdsf a răspuns:

Am eu si nu este foarte grozav' :p

| ellenutzza a răspuns:

Eu am acest telefon si nu e cine ste ce.adica e fff sensibil. mi-a cazut de vreo 3-4 ori si mi s`a stricat. nu mai mergea sa-l deschid. noroc ca era in garantie si mi l`au reparat. ca design si mie imi place mult de tot si e destul de performant. daca o sa ti`l iei sa ai mare grija ca ti-am spus e foarte sensibi.

si acum partea cum sa-i convingi pe parinti. daca se apropie ziua ta spune`le ca`l vrei cadou si urmatorii doi ani nu mai vrei nimic(la mine a functionat da` urmatorii ani tot mi-au cumparat ceva).
le poti spune ca vrei sa-ti faci un abonament la cosmote la 8 euro si t`l iei cu doar 70-80 de lei (7-800 de mii de lei). eu asa mi l`am cumparat.
alta solutie...nu stiu.incearca sa te straduiesti la scoala si sa iei note mari.

sper ca te-am ajutat te pupkiss*

| User a răspuns:

Asteapta si tu sa treaca criza. nu mult, cam pana prin anul 2435372

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vand eu lg ks360 600 lei programe pe el noi

| Merilynne a răspuns:

Incearca si tu sa citest mai mult sa o ajuti pe mama ta sa nu mai iiesi cu prieteni si sa iei numai 10 atunci sigur til lua

| andreiyo50 a răspuns:

Poti sa ii convingi spunandu-le de notele mari de la scoala, de o fapta buna care ai facut-o, de cat de cuminte ai fost...

| madalykuka a răspuns:

,, uite ce cred eu,,,
poate si ei vor sa til cumpere [mai mult ca sigur] dar cu criza asta,,
mai asteapta si tu un pic caci sunt sihura ca atunci cand vor avea bani til vor cmpara,,,winking
nu fii absurda,,,

| toygirl a răspuns:

Tu incearca sa faci pe placul parintilor.sa inveti sai ajuti.si in schimb la asta sati cumere acest telefot.succes.=)

| amy_9264 a răspuns:

Eu nu iti recomand daca vorbesti mult la tel.eu am si bateria ma tine 3 zile si asta ca aproape nici nu vorbesc si nu sunt singura care se plange de baterie.asa ca nu fi supi pe parinti pune ochii pe alt tel mult mai bun.