| lady$$$ gaga a întrebat:

Tot il toc la cap pe tata sa-mi cumpere un caine nu stiu ce sa fac sa ca sa imi cumpere plz spuneti-mi cum sal comving fundita?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Pai daca il bati la cap mai mult il enervezi!, mai degraba ajuta-l la treaba, arata ca esti mai responsabila! cu rugamintile nu faci nimic, ci doar cu faptele mai faci ceva!

6 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

De 14 ani imi implor parintii si am incercat tot ce e posibil. nu se poate dacat daca te muti la casa rolling eyes
Dar ca sa raspund sa iti zic ce am incercat :
~Am scris vreo 20 de foi cu "Vreau un caine"
~Le-am arata multi caini draguti si le-am zis ca pot sa fac rost ed ei pe gratis
~Am inceput sa am o grija excesiva de animalele care le am acum [ca sa le arat ac sunt rasponsabila][
~Le-am dat exemplu prietenii d'ai mei care au caini si nu au murit [ si tata a zis. inca laughing]
...si asa mai departe
Poate tu ai mai mult noroc big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce legatura are asta cu arta si cultura?

| vasiledumitru a răspuns:

Tu doresti ca tatal tau sa iti faca un cadou mare, fa si tu un cadou tatalui tau, un cadou frumos.
Spune-i ca daca ii vei face un cadou si tu lui iti va cumpara caine, si apoi daca zice ca da intrebal ce vrea sa faci ca sa iti cumpere caine.

| BellaRagazza007 a răspuns:

Ii zici ca nu mai invetzi daca nu. ti cumpara cainele, sau pune botu., cu tata meu a tinut! ori cum. tine botu... pai... vezi tuh!

| alinutza4a a răspuns:

Pai te lasa cu caine dar nu vrea sa iti cumpere? ca ai putea sa-ti iei tu singura un caine, sa-l adopti adica sa il iei de la cineva de pe un site de acest profil. exista ff multe rase sigur vei gasi unul care iti va placea, plus ca il iei pe gratis...bafta:*

| Sweet lollipop a răspuns:

Si eu am aceeasi problema... tatal meu iubeste animalele dar nu vrea sa le tina in apartament.pentru mine este foarte greu pentru ca animalele sunt viata mea si am adus multe in casa si le-am pastrat pentru o vreme dar...acum vreau un caine si nu pot sa il conving sa imi cumpere unul.pana acum am cumparat animalele de ziua lui spunind ca sunt pentru el dar acum e ceva mai delicat.sad