| Roatis_Stefana_1999 a întrebat:

Cum sa imi comving parinti sa imi ia un animal de companie?

3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Frumoasă întrebare eu am reuşit dar după am regretat că trebuia mereu să am grijă de acel animal, să spăl după el şi chestii din'astea mai ales dacă nu e castrat îţi face zile albe. Păi în primul rând trebuie să ştii un lucru, dacă cuiva din familia ta nu suportă animalele nu ai şanse decât 1 la 1 milion, in al doilea rând incearca sa le explici ca iti doresti acest lucru si când te roagă sa faci ceva spui si tu "dacă iau media 10, îmi ei un animal?", dar vezi cum le spui să nu îţi ia un peşte laughing Dacă reuseşti sa revii cu un răspuns să ne povesteşti cum ai făcut, sunt curios happy

| Bogddann a răspuns:

Pai am trei solutii in mintelaughing

1.Te prefaci ca plangi si ii rogi frumos

2.Ii bati mult la cap pana iti cumpara

3. Mintei ca alti prieteni de-ai tai au animale de companie, si tu nu ai.

| AlisaBluMarin a răspuns:

Arata parintilor ca esti o persoana responsabila si poti sa iti iei asa o responsabilitate ca un animal de companie