| anonim_4396 a întrebat:

De ce îmi cere să plătesc taxa de 15 lei la Altex dacă, comanda depășește suma de 300 de lei?
Știu că pentru produsele care costă mai mult de 100 sau 150 nu se aplica această taxă.

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

"Livrarea comenzilor in Bucuresti

- modalitate de plata card credit/debit - GRATUIT pentru comenzile mai mari de 600 lei. Pentru comenzile cu o valoare mai mica de 600 lei se percepe o taxa de transport de 15 lei.
- modalitate de plata virament bancar - GRATUIT pentru comenzile mai mari de 600 lei. Pentru comenzile cu o valoare mai mica de 600 lei se percepe o taxa de transport de 15 lei.
- modalitate de plata numerar - GRATUIT pentru comenzile mai mari de 600 lei. Pentru comenzile cu o valoare mai mica de 600 lei se percepe o taxa de transport de 15 lei.

Livrarea comenzilor pe teritoriul Romaniei

- modalitate de plata card credit/debit - GRATUIT pentru comenzile mai mari de 600 lei. Pentru comenzile cu o valoare mai mica de 600 lei se percepe o taxa de transport de 15 lei.
- modalitate de plata virament bancar - GRATUIT pentru comenzile mai mari de 600 lei. Pentru comenzile cu o valoare mai mica de 600 lei se percepe o taxa de transport de 15 lei.
- modalitate de plata numerar - GRATUIT pentru comenzile mai mari de 600 lei. Pentru comenzile cu o valoare mai mica de 600 lei se percepe o taxa de transport de 15 lei."

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Citeste aici in josul paginii:

Exceptii la taxa de transport pentru comenzile ce depasesc 200 lei fac acele comenzi care contin produse din urmatoarele categorii:

"1.

Aragazuri;
Aparate frigorifice;
Combine frigorifice;
Congelatoare;
Cuptoare incorporabile;
Frigidere;
(...) " si multe altele. Dar nu o sa dau copy-paste aici, ca ar fi prea mult text happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru DoarBogdan):

Https://altex.ro/ajutor/pag/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://altex.ro/ajutor/pag/
Vezi aici