| Pinkvanilla9 a întrebat:

De ce magazinele de la vama acelea care au parfumuri renumite, dulciuri, suveniruri etc.au preturile mult mai mici decât cum ar fi normal? De exemplu parfumul Coco Chanel era mai ieftin. Sunt fara taxe sau de ce?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lucrurile din duty free sunt mereu originale. Și sunt ieftine pentru ca magazinele din aceste spatii nu plătesc taxepentru produse

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Esti sigura ca era original? Pentru ca e foarte putin probabil.

| Pinkvanilla9 explică (pentru Bondarel99):

Da sunt foarte sigură că erau originale chiar și vânzătoarea a spus că sunt mai ieftine că nu sunt ceva taxe, dar nu știam despre ce este vorba.Am văzut lucruri de genul și în străinătate.

| suntserios a răspuns (pentru Bondarel99):

Lucrurile din duty free sunt mereu originale. Și sunt ieftine pentru ca magazinele din aceste spatii nu plătesc taxepentru produse