| anonim_4396 a întrebat:

DE CE OARE OAMENI NU POT VORBI CU ANIMALELE

11 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu zic ca oamenii pot vorbi cu animalele... Animalele nu vorbesc pe limba noastra... dar de multe ori ne inteleg... ne simt...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pentru ca oamenii au invatat alfabetul, animalele nu...

daniela
| daniela a răspuns:

Nu trebuie sa vorbesti pentru a te intelege iar omul daca vrea poate sa se inteleaga cu animalele pentru ca acestea daca sunt ingrijite si iubite se fac foarte usor intelese

| afrodita17 a răspuns:

Eu am vazut un documentar pe discovery, cum ca animalele, in special cainii, cunosc in jur de 160 de cuvinte, pe care, insa, uneori, se prefac ca nu le inteleg...laughing
iar ca raspuns la intrebarea ta:pentru ca animalele sunt mult mai inteligente ca oamenii si isi dau seama ca nu au cu cine sa vorbeasca...winking

regis
| regis a răspuns:

Pentru ca le e greu sa vorbeasca si intre ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

| csintalan a răspuns:

...cine ar mai asculta?, ...si asa se cam vorbeste mult si se face putin...

| nicoleta_7357 a răspuns:

Chestia e ca oamenii comunica dar animalele sunt necuvantatoare, deci nu se pot face auxite

| bibix_5640 a răspuns:

Intr`un fel oamenii vorbesc cu animalele... dar mai greulaughing...credlaughinglaughing

| karina_6403 a răspuns:

Aaa, nu bibix. Oamenii vorbesc cu animalele insa nu prea recunosc. Eu vorbesc cu motanul meu. Si faza dura e ca si el vorbeste cu mine laughing

| lav a răspuns:

Pentru ca asa a ingaduit Dumnezeu.