| Anonimul151 a întrebat:

De pe Panda Buy ( cred că așa se numește ). Se poate plăti cu cardul românesc? ( BCR de ex ). Intreb asta pentru ca m-am uitat puțin pe pagina lor ( nu pe aplicație), și am văzut ca preturile sunt în moneda lor chinezesc... Și de obicei dacă e un site chinezesc, pe unele se poate plăti doar cu card bancar chinezesc... Nu se poate cu alte carduri? Sau aceasta platformă este ca aliexpress, temu, shein etc?

Este un site sigur? Ajung produsele? Sunt ieftine sau scumpe produsele?

În cât timp ajung produsele? Dacă sunt probleme, cei de la asistență le rezolva? Adică îți oferă soluții?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu zic ca da se poate, adevarat eu platesc astfel pe aliexpress
din RON se poate converti in sistem bancar in orice moneda nu?!

| Anonimul151 explică (pentru Simpatic):

Si eu platesc assa cand comand ceva de pe aliexpresss. Dar cum spuneam, exista platforme din china cu care nu se poate plati cu card din Romania, doar chinezesc. Nu am comandat niciodata de pe panda buy. Dar, poate e ca aliexpress si se poate plati. Voi incerca.

E o platforma sigura? In cat timp vine comanda?

| Simpatic a răspuns (pentru Anonimul151):

Nu te pot contrazice in ceea ce priveste Panda Buy pentru ca nu am cont acolo si nu stiu.
Cat despre AliExpress stii deja ca sunt seriosi majoritatea vanzatorilor si chiar daca ei nu sunt, platforma este si iti da refund

daca panda buy are aceleasi chestii de vanzare (nu e ca shein care-s specializati pe moda) atunci eu unul nu vad de ce m-as muta la ei si nu as ramane pe AliExpress

ma uitam acum pe panda buy si am vazut la Currency : euro, dolari, lire etc deci nu vad de ce nu se poate plati din Romania printr-un card de tip international visa, mastercard etc in euro, dolari, yuani etc
Conversia o face sistemul bancar! nu vad de ce nu s-ar putea plati din Romania!

| Anonimul151 explică (pentru Simpatic):

Da..., exact.

Mulțumesc de răspuns.