| anonim_4396 a întrebat:

De unde pot cumpara biblia satanica si alte carti satanice in romana? Am gasit pe ebay, dar este in engleza.Va rooog Ajutor, dau funda+vot

24 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Din pacate poti s-o patesti daca te joci cu ce nu intelegi, nu o sa fii admirata de anturaj cum crezi ci invers, o sa-si bata toti joc de tine.

| anonim_4396 explică (pentru thealchemist):

Dar cine a zis asta,nu are nici o legatura,sunt satanista si sa zic asa,ma intereseaza chestiile astea, ce te face sa crezi ca vreau sa fiu admirata de anturaj, nu are nici o legatura anturajul, din potriva, nu o sa zic acum la toata lumea ca sunt satanista sau ceva de genu

| RAY a răspuns:

Http://ro.scribd.com/doc/33443141/Antonn-Szandor-LaVey-Biblia-Satanica

o descarci isi cumperi 117 coli albe si o tragi la imprimanta si ai propia ta carte

| RAY a răspuns:

Http://www.bisericasatanista.org/......tanic.html

http://www.bisericasatanista.org/contact

nu trimite banii inainte sa vezi cartea, ai grija pe ce dai banii, si nu baga in seamna pe alti ei nu pot accepta diversitatea

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mersi,ai dreptate

| ania a răspuns:

Cui vrei să -i faci în ciudă de ești așa hotărâtă?

| anonim_4396 explică (pentru ania):

OOf,ce nu intelegeti, ca a mai raspuns inca unul lafel.Nimanui,ce legatura are? Vreau acea carte, nu trebuie neaparat sa insemne ceva, ca vreau sa fac in ciuda.

| ania a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie să te superi că suntem curoși de ce o vrei.

| martzian a răspuns:

Mai bine cumperi niste sunca presata si ceva oua, lapte, cartofi, etc...

| anonim_4396 explică (pentru martzian):

Stii,eu vorbeam serios aici, nu inteleg ce e de glumit

| martzian a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce te face sa crezi ca eu glumesc?

| anonim_4396 explică (pentru martzian):

Eu am intrebat, de unde pot cumpara biblia satanica in romana, nu mancare(sunca, oua...)

| KristalPop a răspuns:

Dacă o vrei pe cea scrisă de Anton LaVey scrie aici la contact şi ţi-o trimit ei: http://www.bisericasatanista.org/contact
Şi chiar dacă n-ai cerut şi eşti pasionată de satanism uite ce-am mai găsit: http://www.magazinocult.ro/
http://www.theblackbroom.com/
http://www.ezo-shop.ro/

| anonim_4396 explică (pentru KristalPop):

Pentru primul link, mi-o trimit, dar in romana, ca eu am cautat pe multe siteuri si nu am gasit-o decat in engleza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alte carti, gen cu ritualui satanice, vraji si din astea

| BlackSulphur a răspuns:

1. LaVey-anismul este un satanism diluat in "mainstream", LaVey a corcit satanismul cu ateismul si cu conceptiile gloatei asupra acestei religii (Care este mai mult filozofie de viata)... Daca vrei ceva de calitate, cauta Satanism Traditional (Dar nu Setian, deoarece astia-s doar un grup de "Hippie"... Jalnic!)
2. Nu se gasesc in romana astea!
3. Daca nu esti cunoscator... Iti sugerez sa nu incerci. Ocultul este PRACTIC mai mult, nu teoretic, si daca te joci prea mult cu focul risti sa te arzi.

| 666darkwar a răspuns (pentru BlackSulphur):

Depinde poti sa gasesti si carti de satanism spiritual si nu este ca cel traditional

| Mikhtarian a răspuns:

Ai nevoie de ajutor, Domnul cu tine!
Mai bine pune mana pe Biblie, dragoste pace.

| anonim_4396 explică (pentru Mikhtarian):

Du-te-n **** matii

| adisuper a răspuns:

Nu este nici o variantă ofocială a bibliei scrisă de La Vey tradusă în română, din asta nu găseşti.

| EcstasyW a răspuns:

De fapt satanismul nu este ce crezi tu cu ritualuri draci vraji de fapt este o forma de ateism nu are absolut nici o legatura cu demoni fantome etc mai documenteaza-te.Te-am pupat :*

| Bibliapentrusceptici a răspuns:

Mai bine intrii pe pagina noastra. sigur nu vei mai avea nevoie de satanismewinking

| viorel94 a răspuns:

Bianca oare este atat de necesar sa cauti Biblia satanica? incearca sa citesti nu ceea ce ti-au recomandat altii ci ceea ce iti va fi tie de un real folos... sunt atatea carti frumoase ortodoxe, duhovnicesti, mult superioare acelei Bibie satanica

| RAY a răspuns (pentru viorel94):

Lasa fata sa creada in ce vrea ea, nu-i obligata sa citeasca ce vrei tu