| Inconnu a întrebat:

De unde pot cumpara un cantar de baie? Si cam cat ar costa? Si de preferat sa nu il iau de la magazine gen Flanco sau Domo sau Altex pentru ca nu vreau cu garantie, si mi-e si frica ca n-o sa-mi vanda din cauza ca nu sunt adult. Thank you!

2 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Depinde in ce oras locuiesti (Daca esti din Bucuresti cumva iti zic : Piata Obor).
Gasesti pe la tarabele din piete (cele care vand tot felul de dracii, aparate de radio, baterii, plafoniere, dusuri, robineti, etc).
Sunt chinezesti si costa in jur de 30 de lei.
Nu te astepta insa sa fie cine stie ce calitate, dar iti faci treaba.
Gasesti insa si mai scumpe.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Pe la magazinele Penny si Lidl aduc uneori astfel de cantare electronice, preturile sunt undeva intre 40 si 60 lei, cele cu afisaj mare sunt mai scumpe. Poti cauta si in hipermarketuri gen Carrefour, Cora, Auchan. Exista si cantare clasice (mecanice, cu arc) pe piata dar sunt foarte foarte proaste, nu recomand, am avut unul care a cedat la prima utilizare. Avantajul de a lua dintr-un magazin e garantia de 2-3 ani, in piete si magazine gen bazar mergi la risc, poti avea noroc sa reziste, ori nu.
Si nu conteaza ca nu ai 18 ani, nu e alcool si nici tutun, poti sa cumperi fara probleme.
http://paradisulcizmelor.blogspot.com