| andreeeeeeeea a întrebat:

De unde sunt achizitionate hainele din magazinele second hand?

Răspuns Câştigător
| overdose90 a răspuns:

Pot avea mai multe surse.
In primul rand pot fi haine purtate de alte persoane, dar lasate in locuri speciale. Am vazut o data in Germania niste containere ca cele de gunoi unde iti puteai lasa hainele vechi. Si cum ei au mai multi bani, arunca haine bune, pe care noi le purtam in continuare happy. Dar asta e, suntem mai saraci. Oricum sunt spalate si dezinfectate, stii ca au mirosul caracteristic.

In al doilea rand, pot fi haine nevandute in alte magazine, aduse la preturi mai mici, cum mai poti gasi uneori. Oricum in mare parte sunt haine purtate de alte persoane...si pentru unii poate fi scarbos, depinde de preferinte...

4 răspunsuri:
| aaaa12345 a răspuns:

Cumperi? si eu mai cumpar cu m si m-am intrebat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din containerele stradale pentru gunoi ale occidentului

| AlessandraAndronic a răspuns:

Sunt haine care de fapt sunt trimise ca ajutoare de la alte tari iar ei le iau si le baga la vanzare ca deh le e fomica rau si trebuie sa isi scoata cumva bani. Au un miros urat si majoritatea sunt ciuruite de vreme ...haina noua e haina noua. Succes

| Elenutza_8844 a răspuns:

Sunt haine care nu au fost vandute si rebagate pe piata