| bibss a întrebat:

Cum vi se par magazinele second-hand?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Ti-ai spus doar parerea? Spunand ca e bun pentru saraci ca au si ei drepturi, razand ironic? N-a fost rautate, nu?
Eu unul nu-mi iau nimic de pe acolo, dar daca stau bine si ma gandesc, sunt prost ca n-o fac. Cred ca mi-ar trebui sa-mi iau niste tenisi, un sort de fotbal sau de umblat prin casa. Lucruri de astea pe care le folosesc ori la joaca, la o miscare ori prin camera.
Si cunosc multi oameni obisnuiti ( adica nu saraci ) care frecventeaza mereu astfel de locuri. Fiindca poti gasi uneori lucruri ieftine utile. Fiecare cu ce-si trebuie.
Dreptul ai tu sa nu-ti iei de acolo, dar mi se pare absurd sa razi de cei ce-o fac. Si sa le spui saraci, ironizand ca au si eu drepturi. Ha!

21 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu cumpar haine de la SH, insa mai trag uneori cu ochiul la confiscate[acele haine oprite la vama ptc detinatorii lor nu au actele in regula]

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu am cumoparat nimic de acolo pana acum, insa am vazut si haine foarte frumoase la un pret foarte ieftin happy
Dar nu vad care e problema daca oamenii cumpara de acolo.winkingSunt frumoase hainele big grin

nony
| nony a răspuns:

Folositoare pentru oamenii mai saraci.Si eu mi-am luat un tricou odata de la SH, era super misto...happy

| Flav a răspuns:

Dagger serios? Dar tie ti-e rusine sa-ti iei ceva de acolo? Treci cu scarba pe langa ele? Bogataso!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Asta era si parerea mea, mai intram prin unele magazine ma uitam si plecam fara sa cumpar nimic chiar daca erau unele lucruri care ma tentau, pana intr-o zi cand m-am intalnit cu un renumit sef de clinica de la noi ce tocmai isi terminase o vila.Am ramas uimita cand l-am vazut acolo cu sotia, ne cunosteam, ne-am salutat si mi-au spus ca au venit sa-si cumpere mobilier pentr vila si alte maruntisuri.Cred ca au vazut privirea mea mirata si mi-au spus ca sunt ani de zile de cand isi cumpara de acolo inclusiv haine, ca sunt mult mai de calitate de firma chiar, cu pretul pe care l-ar da la magazin pe un costum, acolo isi cumpara trei

| Psihoyounger a răspuns:

Sunt de acord cu din, vreau sa mai adug ceva: multi dintre cei care nu si-ar permite sa cumpere decat de acolo, nu o fac pentru ca stiu ca ceilalti o sa isi bata joc. Din fericire nu sunt eu in cazul acesta dar am vazut multi oameni in situatia asta. Cei care isi bat joc sunt niste infumurati, Am eu un prieten care si-a cumparat un tricou SH si apooi aproape toti au ras de el, iar acesta l-a aruncat. Aceasta este mentalitatea gresit folosita de majoritatea romanilor, din pacate. In concluzie, nu am nimic impotriva magazinelor SH.

by Psihoyounger

| JackieSue a răspuns:

N-am vazut pana acum la un second-hand ceva de calitate...thinking
E bun pentru saraci.Au si ei drepturilaughing.

| JackieSue a răspuns:

Am mai auzit oameni care ziceau ca la sh gasesti lucruri misto si am intrat si eu in vreo 3 ...nu mi-a placut nimic.Si @Bianca... d c zici ca sunt rautacioasa ca mi-am zis parerea... ce sa fac daca nu mi-a placut nimic de acolo.

| JackieSue a răspuns:

extraordinar... ce am putut sa zic.laughingce te doare pe tine ca am zis ca e pentru saraci? si asta e o pareretongue

| JackieSue a răspuns:

Mie nu-mi placwinking

| JackieSue a răspuns:

4 remembermyname: da... e bun pentru saraci->mi se pare scarbos sa porti haine purtate de altiistraight face

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Pot sa spun ca sunt lucruri de calitate si unele lucruri frumoase ieftine poti gasi ceva acolo ieftin care in magazin este mult mai scump

| LCD a răspuns:

''e bun pentru saraci''
cum sa sui asta...
cred ca nu ai intrat acolo niciodata...
nu toate hainele sunt ieftine...si in plus unele sunt f ok.si de calitate...
mda... Lhappy

| LCD a răspuns:

Scuze pentru greseli
spui*
si mai era... loser

| Bianca_4346 a răspuns:

Idagger-nu ai vazut nimic de calitate pentru ca nu ai intrat.asta e... oamenii sunt rautaciosi... cei care rad vor ajunge la randul lor sa cumpere de acolo si vor simtii cum e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-e frica sa intru intr-un astfel de magazin straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu pot sa va spun ca exista magazine sh cu lucruri super, jumate din garderoba o am de acolo si nu-mi este rusine sa zic asta, mai ales cand prietenele mele ma tot intreaba unde gasesc hainutele, sunt unicate si de calitate, le prefer turcismelor si chinezimelor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se par foarte utile, deoarece poti sa achizitionezi lucruri bune, de calitate, si la preturi infime. Iar despre cei care rad de oamenii care isi cumpara ceva de acolo, cu regret trebuie sa spun ca sunt niste inculti si niste imaturi, si niste parveniti(unii). Sa razi de altul e foarte usor; asta poate sa faca si un copil de trei ani.Asta e un comportament pueril, nu de oameni in toata firea.Decat sa rada de oameni precum copilasii, mai bine s-ar duce sa vada ca si acolo sunt lucruri de calitate, chiar daca sunt mai ieftine(caci nu intotdeauna pretul reflecta calitatea). In plus, ar trebui sa-I multumeasca lui Dumnezeu ca nu sunt ei in situatia altora.

| Adeellee a răspuns:

Bine ca le stii tu pe toate iDagger

| bibss explică:

Eu una.am fost de cateva ori acolo...si am gasit niste tricouri cu niste imprimeuri...wow...si bineinteles k mi le.am cumparat.toate prietenele mele au fost invidioase pe tricourile mele cool...asta nu inseamana k nu am posibilitati sa-mi cumpar din magazine...

| aDe_9969 a răspuns:

Magazinele second-hand mi se par bune pentru persoanele care nu au o situatie materiala chiar favorabila... dar si pentru celelalte persoane care chiar au bani ca acolo poti gasi si lucruri frumoase la un pret avantajos...singurul dezavantaj este ca nu stii nici o data cine a purtat hainele alea