| anonim_4396 a întrebat:

Deci cum se pronunta corect C&A? am auzit fel si fel de pronuntii diferite de la oameni cu "scoala". thanx.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Ei la origine sunt nemti, deci pronuntia corecta ar fi varianta germana, ceva gen "tzu-unt-a" dar putini stiu asta. multi merg pe varianta engleza, cu "si end ei" dar si cea romana mi se pare acceptabila. pana la urma nici nu cred ca e asa de important, improtant e la o adica sa inteleaga lumea despre ce se vorbeste, ca daca ii spui pronuntia germana putini or sa inteleaga despre ce vorbesti-adica doar cei care stiu germana si stiu si despre magazin

4 răspunsuri:
| RalucaNiță a răspuns:

C si A = varianta romaneasca
C et A = si e a (varianta frantuzeasca)
C and A = si and a (varianta englezeasca)

| MusicFan_6770 a răspuns:

Si en ei (cu s)

| clausss16 a răspuns:

C&A = C and A = "Si and Ei"

| Bobby11 a răspuns:

C&A = si and ei (cum se aud literele ), pentru ca majoritatea romanilor numai folosesc traducerea, folosesc direct cuvantul in englezawinking Bafta!