| IonuţR1995 a întrebat:

Dintre cei care ati cumparat de pe eBay stiti daca, la obiectele la licitatie, daca castigi licitatia cu 0.05 de exemplu, chiar il cumperi cu suma aia, sau te ia prin mesaje sa dai mai mult?

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

De obicei licitatiile care incep de la sume foarte mici au un "pret minim rezervat". Asta inseamna pretul minim pe care il accepta vânzatorul. Acest pret nu este publicat pe site, dar daca licitatia nu ajunge la pretul ala, produsul nu se vinde.

| IonuţR1995 explică (pentru johnnny123):

Am inteles. Multumesc! happy Deocamdata am castigat doar o licitatie, la 0.32 $, si am platit-o. Acum sa vad ce si cum.