| anonim_4396 a întrebat:

E o diferență între vânzătorii de pe AliExpress/ Ebay și Amazon?
Sau sunt aceeași?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

AliExpress sunt din China si e un website in special pentru firme (comercianti). Ebay e un website din lumea occidentala, pentru vanzari de catre particulari. Amazon e din Occident si vinde in principal pentru Amazon si firme afiliate. Wish.com este o platforma pe care se inregistreaza firme din China.

Toate aceste platforme sunt in esenta cinstite, dar pe fiecare platforma exista o mare varietate de vanzatori, de la persoane cinstite la escroci.

| relian a răspuns:

Oricine poate sa vanda oriunde.Personal mie imi place Ebay, dintre cele aratate de tine e cel mai serios si de incredere.

| TheGentleman a răspuns:

AliExpress este o piață asiatică. Amazon este americană și europeană