| BrOnaJeu a întrebat:

E sigur sa comanzi de pe okazii.ro? Vreau sa imi comand un telefon dar nu stiu daca e sigur. Va rog raspuns urgent!

12 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu e foarte sigur. Daca iti iei un telefon scump te poti intalni cu vanzatorul si ai ocazia sa il vezi inainte sa il cumperi.Am auzit cazuri cand cineva care a cumparat un laptop s-a trezit cu o paleta de farduri care nici macar nu era buna, iti poti lua si tepe...

| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, desigur site-ul este unul oarecare contează vânzătorul cât de serios este, uni fac glume proaste cu obiecte stricate alţi sunt serioşi.
Sper să-ţi găseşti un vânzător ca oricare alţii, o seară bună!

| LeMousiqe a răspuns:

E Foarte Sigur Dar asta Depinde De Tine Ai Grija Cu Ce Pacalici Vorbesti La Telefon... Ca Niceodata Nu se stie. si inca ceva ai grija sa aiba tot ce scrie in descriere-a lui (telefonului) il poti nu stiu denunta pentru astea dar nu se vor intampla lucruri destul de rele cum ar fi stergerea contului (suspendare mai pe scurt... Funda? Sper ca te-am lamurit.

| FastAndFurious a răspuns:

Nu e sigur nimic acolo. Iti asumi un risc indiferent de calificativele vanzatorului.

| availablehandyman a răspuns:

Eu nu prea as risca sa imi comand de pe okazi, poate comanzi telefonul acela si in pachet iti pune altceva!

| TheSmith a răspuns:

Nu te risca!

| LittleShyDevil a răspuns:

Da si eu am comandat ceasuri de acolo! Erau bune! Sper ca te-am ajutat! happy

| Okaziiro a răspuns:

Buna ziua,

Pe site-ul Okazii.ro se pot achizitiona produse in siguranta. Pentru utilizatorii care vor sa incheie tranzactii in conditii de securitate sporita, am creat serviciul de protectie denumit Garantia de Livrare.
Astfel, daca un cumparator plaseaza comanda pentru un astfel de produs, va fi garantata primirea produsului descris pe site. In caz contrar, se poate solicita returul produsului in termen de 3 zile lucratoare de la primirea lui. In aceasta perioada contravaloarea produsului achizitionata prin intermediul Garantiei de Livrare este blocata într-un cont intermediar, detinut de catre Okazii.ro.
Daca, in intervalul precizat de 3 zile lucratoare, nu este reclamata conformitatea produsului cu descrierea de pe site, banii sunt deblocati si transmisi mai departe vanzatorului.
Recomandam tuturor utilizatorilor sa aleaga produsele marcate cu Garantia de Livrare sau, in cazul in care acestea nu fac parte din program, sa solicite vanzătorului Garantia de Livrare. Acest serviciu este gratuit si se activeaza instant pentru vanzatorii Okazii.ro.
Achizitionarea de produse din cadrul site-ului se poate face atat prin servicii de curierat, cat si prin predare personala. Aceasta din urma, ca modalitate de livrare, asigura faptul ca produsul pe care utilizatorul il achizitioneaza este cel dorit. In acelasi timp, in momentul incheierii tranzactiei in realitate, cumparatorul vede calitatea si caracteristicile produsului pentru care a plasat comanda.

O zi placuta,
Okazii.ro

| anonim5491 a răspuns:

Nu stiu unele sunt secnd hand si am vazut pe un site ca cineva povestea ca pentru cumparatorii amatori este un site destul de periculos http://uli.ro/? p=8778

| danSS a răspuns:

In mare parte e destul de ok.Dar sunt si cazuri in care poti primi niste cartofi, un sapun in loc de telefon.

Răspuns utilizator avertizat
| Mockingjay a răspuns:

Eu am cont pe okazii de vreo 3 ani si am comandat si vandut diverse produse. Pot sa iti spun din proprie experienta ca nu e niciodata 100% sigur dar merita sa incerci daca ai gasit ceva care iti place. Totusi, fiind prima ta comanda, asigura-te ca vanzatorul de la care vrei sa cumperi are destule calificative pozitive, e mai in regula asa. Succes!