| TraficantDePufuletzi a întrebat:

As vrea sa comand un telefon de pe okazii.ro ..si ca plata. am vorbit cu baiatul si vrea sa facem un schimb de telefoane! Dar nu stiu daca se poate plati ramburs cu un alt telefon. Se poate? Stima. Sa raspunda doar cine stie sigur. Vreau raspunsuri sigure!

Dau Funda!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| beniamin1994 a răspuns:

Se poate normal! dar pentru tine e mai greu putin.
El trimite telefonul, tu platesti taxele de posta sau curierat depinde cum il vrei! posta e cam o saptamana, iar curierat maxim 48 de ore! Apoi tu te uiti la telefon vezi daca merge, daca merge trimiti telefonul tau, iar daca nu il dai inapoi, dar tu ai pierdut banii. Daca e prin curierat rapid e 24 de lei, prin posta e 10 sau 12 lei! si nu prea are cum sa te pacaleasca, de indata ce el trimite primul telefonul.

| TraficantDePufuletzi explică (pentru beniamin1994):

Mersii! a fost cel mai concret raspuns!

8 răspunsuri:
| YoBuDy a răspuns:

Nu trebuie sa platesti cu un telefon pe site-ul okazii, daca vrei sa faci schimb de telefoane cu acel baiat, pur si simplu ii dai un mesaj privat, te intalnesti cu el si faci tranzactia. happy

| TraficantDePufuletzi explică (pentru YoBuDy):

Da... dar suntem din orase diferite! si am vorbit cu baiatu si el vrea sa faca schimbu da nu stim inca daca se poate trimite ramburs alt telefon

| YoBuDy a răspuns (pentru TraficantDePufuletzi):

Se pot gasi solutii, si altcumva, insa parerea mea personala este sa nu faci schimb de telefoane cu altcineva din alt oras. poti intampina o multime de probleme.

| TraficantDePufuletzi explică (pentru YoBuDy):

Vezi asta e faza ca el trimite primul! si dupa aia trimit eu big grin sa fiu sigur ca nu e teapa

| beniamin1994 a răspuns:

Cpwinking

| CiprianFreeLife a răspuns:

Daca trimite el primul ii tragi tu teapa laughing, dar nu cred ca e in cazul tau, daca are multe calificative pozitive poti incerca stiind ca el este un om de incredere.

| TraficantDePufuletzi explică (pentru CiprianFreeLife):

Da nu are niciun calificativ pozitiv. ma gandesc acum ca are contul de o luna si ceva. nu prea poate aduna calificative in atata timp. in fine...