| anonim_4396 a întrebat:

Elicopterul meu cu telecomanda se invarte in stanga mult cand vreau sa-l ridic. Cred ca se intampla deoarece nu are elice anticuplu in spate. Nu stiu daca se considera 'stricat' pentru ca face asta dar daca se considera atunci vreau sa-mi iau altul.
Ce tip de elicopter este mai bun? Cel cu un singur rotor sau cel cu 2 rotoare?

2 răspunsuri:
| KanezuY a răspuns:

Cu 2 rotoare, ca este mai stabil.

| Claudiu1905 a răspuns:

Cum de nu are elice anticuplu, s-a rupt sau asa l-ai cumparat. Fara elicea din coada elicopterul se invarte cu totul. Nu prea vad farmecul unui elicopter cu doua rotoare, mai bine iti cumperi drona