| Andrei456 a întrebat:

am un elicopter care zboara si am o problema cu el, de fiecare data cand il pornesc sa zboare, in loc sa se invarta doar elicile, se invarte tot elicopterul, e o problema foarte mare deoarece daca nu sta locului ( elicopterul ) nu pot sa il controlez sa o ia la stanga si dreapta. Din cauza ca se invarte tot elicopterul si nu doar eliciile, elicopterul zboara pe unde vrea el. Astept raspunsuri.

2 răspunsuri:
| nicusor55 a răspuns:

Elicia se blocheaza iar motorasul trebuie sa se invarte asa ca invarte elicopterul.

Sfatul meu : demonteaza eliciile si curatale, daca nu merge incearca sa le mai strangi sau sa calibrezi elicopterul

| Robertdiablo900 a răspuns:

La mine aceeasi problema se invarte tot elicopterul in cerc dar al meu se invarte jos. Va rog ajutati-ma