| Pantelimon_Jovani_1995 a întrebat:

Eu am dat comanda si cand mi-a venit mesaju scria factura proforma 10765456 ce inseamna postat la 4 Ianuarie 2013 19:51

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este o factura provizorie, de obicei se emite de furnizor si se trimite cumparatorului pentru ca acesta sa poata face o plata prin banca in avans (inainte de primirea marfii), urmand ca sa primesti factura normala odata cu marfa. Numarul respectiv este numarul dat facturii de catre furnizor, este doar pentru evidenta lui si pentru a fi indicat in documentul de plata (se scrie contravaloarea facturii proforma nr...).