| GamesAndrey a întrebat:

Este importanta factura proforma? Mi-am facut o comanda de pe pc garage: un pc pe piese si am platit sa mi se construiasca + prin ramburs.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Factura proforma are rol de instiintare de plata.
Cand vei primi marfa vei primi si factura normala la colet, cand semnezi pentru primire si achiti contravaloarea + transportul.

| GamesAndrey explică (pentru Bula):

Multumesc mult.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate platii ramburs cand faci comanda si primesti proforma.
Plata proformei trebuie facuta imediat cand o primesti, altfel ti se anuleaza comanda daca nu achiti in 24 sau 48 de ore si marfa nu va fi trimisa.
La asemenea comenzi, nu ai voie ramburs!

| Violleta2022 a răspuns (pentru GamesAndrey):

Nu ma intereseaza sa-mi arati mie site-ul cu formularul, ca eu nu am log in-ul tau, deci nu vad decat un formular necompletat.

| GamesAndrey explică (pentru Violleta2022):

Imi cer scuze.Stare AWB in timp real: AWB-ul nu a fost predat catre FAN Courier.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand faci o comanda in care se construieste ceva, nimnei, dar absolut nimeni nu se apuca sa execute comanda fara o plata in avans!
Dar asta ar fi trebuit sa stii deja!
Nu te astepta sa primesti comanda ca nu va veni si nici nu se vor apuca de executarea ei, pana nu achiti online, proforma lor.

| GamesAndrey explică (pentru Violleta2022):

Treaba cu construitul o stiu pentru ca am patit-o, dar nu e nimic de construit, de obicei trebuie sa bifez undeva sa mi se construiasca ceva, iar eu nu am bifat nimic plus, monitorul il asamblez eu ca doar nu vine intreg.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Dupa cum spune si numele este o factura formala.
Daca ai firma si factura este pe firma pastreaz-o si o atasezi langa factura originala cand vei primi coletul.
Pe asta proforma poti verifica datele sau produsele, daca este corecta.