| Anonimul151 a întrebat:

Există vreo modalitate de a comanda de la selgros, astfel încât produsele comandate să vină de ex prin curier sau sa fie aduse la domiciliu? Nu exista selgros pe glovo sau alte platforme de delivery (cum există kaufland, auchan, profi etc). De la selgros pot cumpăra și persoanele fizice dar nu știu dacă se poate comanda online...

De la metro din câte știu se poate comanda, dar doar firmele...

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu nu am facut cumparaturile de la selgros de aceea nu pot sa ma pronunt cu exactitate insa ce as face eu ar fi:
poti suna la la unul dintre magazinele afisate in aceasta lista si intreba https://shop.selgros.ro/contactati-un-centru-de-furnizare
sau poti sa dai un mesaj prin acel formular (din acelasi link)
ai dreptate in ceea ce priveste politica Metro, iti poti face acel card/legitimatie la ei doar daca esti asimilat unei persoane juridice SRL, PFA etc

| Anonimul151 explică (pentru Simpatic):

Le am trimis prin acel formular un mesaj. Acum aștept răspunsul lor...

| Simpatic a răspuns (pentru Anonimul151):

Ma bucur tinere!

| SuNaM a răspuns:

Pe bringo nu au Selgros nu? Daca nu au, atunci poți să iei opțiunea aia de la Glovo de,, Cumpără orice " și specifici Selgros și ce vrei, dar costă. Mult. daca nu, cum a zis Simpatic, suna-i

| Anonimul151 explică (pentru SuNaM):

Nu știu. Nu am folosit niciodată Bringo.

Chestia e că aș vrea să cumpăr de ex o cantitate mai mare, sa zicem 4 baxuri de apă plată, și 4 minerală. Dar și când am mai comandat de la kaufland, unii curieri au tot comentat, au ras pentru că am comandat mai mult. Plus că acum pe glovo au pus restricție cu greutatea.

Aș merge eu... Dar nu am mașină proprie. Iar la taxi / Bolt aceeași situație. Nu le place sa pui multe în mașina lor...

| SuNaM a răspuns (pentru Anonimul151):

Pai sunt taxiurile din incinta magazinului. Stau in curte sau in fata. Sunt genul ăla de taximetriști care nu pun ceasul și trebuie să te înțelegi la bani cu ei că la târg. Ei stau acolo cu gândul că o să care ce își ia omu. Mergeam cu tata și cumpărăm 30 bidoane de apa la 5 litri din Carrefour. Se ducea la unu de genul și ii zicea îți dau 15 lei. Daca zicea da, bun, daca zicea nu, mai erau 10 langa el. Și le convenea pentru că pentru 5 km ei își luau daca mergeau pe aparat undeva la 8 lei. Așa nici nu puneau ceasul și făceau și peste.

| Anonimul151 explică (pentru SuNaM):

La mine în oraș nu există așa ceva... Nu e nici un taxi acolo. Nu există o stație taxi.

Cel puțin la mine în oraș taxi-urile stau doar unde există stații taxi.