| SkaterBaa a întrebat:

FUNDA
Maine merg prin capitala si ma opresc in Afi mall cotroceni. Nu cunosc atat de bine locu', am mai fost de sute de ori, dar nu il cunosc, mereu ma incurc happy.
Intrebarea ar fi : Unde gasesc si eu in Afi o geaca de blugi?
As mai vrea si o pereche de pantaloni mai skinny si ceva tricouri dragute big grin. Ce magazine din afi recomandati? As vrea sa fie mai ok si la pret... Nu am un buget extravagant.

5 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

Depinde ce inseamna pentru tine pret mare. Observ ca se merge pe ideea (total eronata): nu te duce in mall ca sunt preturi mari. Si atunci unde? Sa iei la rand magazinele de pe strada prin frig, ploaie, sa te duci la magazine gen Europa unde au chestii de proasta calitate?
In alta ordine de idei, gusturile difera. Nu stiu ce gen de blugi iti plac. Mai clasici, care pot fi purtati si cu un sacou, mai sport, pe care sa ii asortezi cu bocanci sau ceva mai cool?
Presupun ca te incadrezi in varsta 16-20 de ani. Iti recomand: Koton, New Look, Stradivarius, Bershka (daca iti plac hainele lalai, in culori dubioase gen gri, negru, roz murdar, si cu aspect neglijent), Zara (la TRF, deci raionul din spate), Mango. Din punctul mei de vedere, ai preturi ok. Cred ca iti iei o pereche de blugi skinny cu 150 de lei si un tricou cu 50-60 lei (bucata). Trebuie sa iti rezervi o zi intreaga si sa cauti cu rabdare.

| ade291 a răspuns:

La Pull & Bear cel mai probabil gasesti.

| CameliaS a răspuns:

Păi, în primul rând se numește "AFI Palace Cotroceni". În al doilea rând, sunt multe magazine cu lucruri frumoase, dar la prețuri destul de mari. Poți să-ți iei multe lucruri frumoase la reduceri, dar probabil trebuie să umblii foarte mult. Merg la două săptămâni, și chiar știu prețurile.

| SkaterBaa explică (pentru CameliaS):

Si cu ce m-ai ajutat pe mine?

| CameliaS a răspuns (pentru SkaterBaa):

= Du-te și umblă dacă vrei să găsești lucruri frumoase. 95% din magazinele din AFI au prețuri foarte mari. Dacă vrei să găsești lucruri puțin mai ieftine, nu intra în Mall, vizitează alte magazine.