| petruta a întrebat:

funda o carte interesanta stiti?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Romane frumoase sunt urmatoarele,le-am citit si eu si mi-au placut:
Elevul Dima dintr-a saptea de Mihail Drumes,Scrisoare de dragoste de Mihail Drumes,Invitatie la vals de Mihail Drumes, Ciresarii de Constantin Chirita, Cismigiu and comp de Grigore Bajenaru.
O alta carte foarte interesanta este 20 000 de leghe sub mari pe care ti-o recomand din toata inima.Este scrisa de Jules Verne.
Numai bine

14 răspunsuri:
| ßarbie a răspuns:

*Singur pe lume

| ioana1704 a răspuns:

Drumul spre casa - rose traimen

| Mihaela a răspuns:

Hei.
Pai, stiu mai multe carti interesante.
Uite spre exemplu cateva carti pe care le-am citit si au fost foarte tari: Twilight Saga[toate 4], Invitatia la vals, Nu plange sub clar de luna, Micul Lord.

| mariaaaaaaaaaa a răspuns:

Singur pe lume

e soooooooooooper merita citita

funda?

| dumitruanca17 a răspuns:

"Intreaba Praful"winking
merita cititawinking
Anca`!:X:X:X

| cosmina05 a răspuns:

Manon lescaut-abatele prevost e cartea mea preferata

| MaeRi a răspuns:

Dydymus,Casa de la rascruce.

| Aymris a răspuns:

Infernul lui dante tongue

| Passion_1840 a răspuns:

Sunt pasionata de romanele horror. Citesc foarte mult cartile lui Jon Saul. Momentan citesc Pedeapsa pacatosilor!

| fluturas20 a răspuns:

Depinde ce gen vrei!?
O sa-ti spun care au fost cartile mele preferate:
Pe aripile vantului de Margaret Mitchell(drama/romance,psihologic), La rascruce de vanturi de Emily Bronte( drama/romance), Gazda de Stephenie Meyer(sf,drama,romance), Secretul de Rhonda Byrne(psihologic), De veghe in lanul de secara de si. d. Salinger(comedie,drama,tineiger), Dulcele sarut al Daliei de James Ellroy (drama, horror)
Sper ca te-am putut ajuta cu ceva!

| SweetCheeks22 a răspuns:

Academia vampirilor-richelle mead

| Amber_4825 a răspuns:

Vampire diaries...super fain

| alex_6551 a răspuns:

Diamantul din Drury Lane

| silviu69 a răspuns:

Iti recomand Baltagulwinking