| Adinaaa76 a întrebat:

Hei TPU acum o saptamana si am facut o comanda de pe siteul Bonprix si acea comanda ulterior am anulat-o in sensul ca le-am trimis un mesaj inapoi atunci cand am primit mesajul de confirmare pe email al comenzii, problema e ca pe 27.12(la catevazile diferenta) am mai facut o comanda pe alt nume si numar de telefon si de atunci nu am mai primit nici coletul si nici un raspuns...ce sa fac sa mai fac o comanda de pe alt nr si nume sau?

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Comanda ai facut-o la acelasi magazin sau la atul? Nu trebuie sa faci comenzi pe alte nume si nr de tel daca anulezi o comanda! Poti comanda pe numele tau in continuare! Probabil ca inca nu muncesc...

| Adinaaa76 explică (pentru lpavel):

Da am facut-o pe acelasi site. am facut alta pentru ca nu am primit nici un mesaj ca s-a anulat sau ceva si de aceea am facut o alta comanda de pe alt nume

andreia67
| andreia67 a răspuns:

In primul rand sa verifici in contul tau de client daca comanda respectiva chiar a fost anulata. Daca nu a fost anulata si nu a apucat sa fie expediata o poti anula sunand la nr. lor de call-center (e nr. de Romania pe fix, au angajati aici care vorbesc lb. romana deci suna cu incredere). Cat priveste a doua comanda tot asa verifici starea, de pe contul de client respectiv. Ar mai fi de retinut ca din momentul in care apare AWB pe site mai ai 2 zile lucratoare pana cand coletul ajunge efectiv la curier (AWB apare ca inexistent pe siteul curierului), timp in care mai poti anula comanda daca suni. Pe viitor insa incearca sa fii mai hotarata cand faci o comanda.

| Adinaaa76 explică (pentru andreia67):

Ok multumesc